lavivabet giriş
blank

UEFA Süper Kupa’da Kadın Hakem!

UEFA Süper Kupa maçını Fransız kadın hakem Stéphanie Frappart yönetecek. Maç, 14 Ağustos tarihinde İstanbul’da yapılacak olup Liverpool ile Chelsea karşı karşıya gelecek. Başarılı Fransız hakem tarihte ilk kez bunu yapan kadın olacak.

35 yaşındaki Fransız hakem Stéphanie Frappart, en son Nisan ayında Amiens ile Strasbourg’un karşılaşmasını yönetmişti ve Fransa Ligue 1’de maç yöneten ilk kadın hakem olmuştu. Stéphanie Frappart, aynı zamanda 2019-2020 sezonu içinde Ligue 1’de ismi bulunan ilk hakem olmayı başardı.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz ay yapılan Kadınlar Dünya Kupası’nın final maçını da başarılı hakem Stéphanie Frappart yönetmişti.

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, yaptığı açıklama ile bu durumdan oldukça memnun olduğunu söyleyerek, “Kadın futbolunun önünde hiçbir sınır yok ve Frappart’ın Süper Kupa maçını yönetecek olmasından çok memnunum. Umarım ki Stephanie’nin bu seviyeye ulaşmak için sahip olduğu yetenek ve gösterdiği özveri, dünyadaki tüm kadınlar için bir ilham kaynağı olur ve onlara birinin hedeflerine ulaşmasının önünde bir bariyor bulunmadığını gösterir.” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.