lavivabet giriş
blank

Sultanlar Finalde!

Filenin Sultanları finale çıkacak!

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Ankara’da oynanan yarı final maçında Polonya ile karşı karşıya gelerek 3-1 skor ile öne geçmeyi başardı ve finalde ise Avrupa ve Dünya şampiyonu Sırbistan’ın rakibi oldu.

Filenin Sultanları sayesinde Türkiye, 2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda yarı finale çıkarak ve Polonya’yı yenerek 6 yılın sonunda finale çıkmayı başardı.

Ankara’da oynanan Ankara Spor Salonu’ndaki maça, maçın ilk setine Meliha İsmailoğlu’nun sayısı ile Türkiye başlamış oldu. ilk sette özellikle Polonyalı voleybolcular hücumda top karşılarken zorlandılar. İlk sette milli oyuncuların servisleri rakip alandan dışarıya çıkmazken Türkiye 8-3 skorluk üstünlük ile seti tamamladı. Filenin Sultanlarının bu üstün geldikleri setin arkasından Polonya setteki ilk molasını da kullanmış oldu. İlk setin ardından gelen moladan sonra Polonya takımı biraz kendini toparlamış olarak geldi ve aradaki farkı bire indirmeyi başardı. Hande Baladın’ın yaptığı smaçlar ve plaseler, Eda Erdem Dündar’ın ise file önündeki muhteşem savunması ile beraber Türkiye 20-14 skor ile farkı açtı.

Maçı 3-1 skor ile kazanan Türkiye, yarın saat 19.30’da Sırbistan’da finale çıkarak altın madalya için oynayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.